Mahmutlar Hakkında.

mahmutlar.

Mahmutlar Hakkında: Kaliteli ve lüks yapıları ve şehir planlamasının yanı sıra geniş yeşil alanlarıyla da Mahmutlar dikkatlari üzerine çekmektedir. Bu yeşil alanlarda ise muz, patlıcan, fasulye, biber yetiştirilmektedir. En çok ise muz yetiştirilmektedir. Her zaman geniş muz bahçelerini görebilirsiniz. Ve bu eşsiz güzellikteki muz bahçeleri Mahmutlar’a inanılmaz bir manzara sağlamaktadır. Ayrıca portakal, mandalina, yeni dünya ve avakado yetiştiriciliği de bu bölgede oldukça yaygındır.

Mahmutlar Alanya / Antalya’da yer alan bir kasabadır ve Antalya şehir merkezine 143 km uzaklıktadır. Mahmutlar 1974 yılında belediye olmuştur ve 5 kilometrelik güzel ve uzun plajıyla dikkat çekmektedir. Alanya bölgesinin de ilk bağımsız belediyesidir. Kuzeyinde Toros dağları, güneyinde Akdeniz, doğusunda Kargıcak kasabası ve batısında Kestel kasabası ile çevrilidir.

Tipik Akdeniz iklimine sahip olan Mahmutlar, yazları sıcak ve kurak, kışları ılık ve yağışlıdır. Sahilden uzaklaştıkça iklim farklılık göstermektedir. Sıcaklık ortalama 18.6 derecedir. Tarım alanları hariç bitki örtüsü makidir. Mahmutlar’da nüfus yazın ve kışın farklılık göstermektedir. Kışın nüfus ortalama 20.000 civarındadır. Yazın ise bu sayı 80.000 e kadar yükselmektedir. Ayrıca 3500 yabancı ( Hollandalı, İrlandalı, Rus, Alman ) Mahmutlar’da yerleşik olarak yaşamaktadır. Bu sayı ise her geçen gün yükselmektedir.

Mahmutlar ihtiyacınız olan her şeyi bulabileceğiniz gelişmişlikte bir kasabadır. 8 adet bankanın şubesi ve 10 adet ATM makinası beldemizde bulunmaktadır. Uluslararası mutfağa sahip restoranları, alışveriş merkezleri, süper marketleri, yeşil alanları, yürüyüş yolları ve hediyelik eşya dükkanlarıyla hareketli ve huzur verici bir cennet gibidir. Migros, Genpa, BİM ve A101 gibi büyük marketler beldemizde yer almaktadır.

Mahmutlar’da, Atatürk caddesi, Barbaros caddesi ve sahil caddesi olmak üzere 3 ana cadde bulunmaktadır. Bu caddeler üzerinden, 15 dakika arayla, her yöne kolayca ulaşımınızı sağlayacak toplu taşıma araçları geçmektedir. Bu ana caddelere dik olarak uzanan birçok cadde mevcuttur ve bu merkezi caddeler üzerinde birçok kaliteli yapılar, restoranlar, turistik dükkanlar, kafeler ve barlar yer almaktadır.